کلبه بچه های خاکشناسی دانشگاه آزاد شیراز و علوم تحقیقات فارس

( سرگرمی ، عکس ، طنز ، خنده و بسیاری مطالب خواندنی دیگر )

چگونه سرعت مرورگر فایرفاکس را افزایش دهیم ؟

حتما شما نیز دیگر نام نرم افزار مرورگر Mozzila Firefox را شنیده اید. بزرگترین رقیب اینترنت اکسپلورر و برترین محصول سال 2005 در جهان. تمام کسانی که از این برنامه استفاده میکنند از سرعت و امنیت بالای این مرورگر تعریف میکنند. اما با چند ترفند ساده میتوانید همین سرعت بالا را نیز چند برابر کنید و بیشتر از استفاده از این نرم افزار لذت ببرید.(لینک دانلود نسخه فایرفاکس 1.5 نیز برای علاقه مندان قرار گرفته است)

ابتدا فایرفاکس را باز کنید و در نوار آدرس آن about:config را تایپ کنید.
سپس هر یک از ترفندهای زیر را انجام دهید:
1- عبارت browser.tabs.showSingleWindowModePrefs را پیدا کنید و روی آن دابل کلیک کنید با این کار وضعیت این گزینه از false به true تغییر می یابد.
(این عمل زبانه ای به نام advanced را به بخش Option برنامه اضافه میکند.)

2- عبارت network.http.pipelining پیدا کنید و روی آن دابل کلیک کنید.
(این ترفند سرعت کار شما را در برنامه بالا میبرد.)

3- عبارت network.http.pipelining.maxrequests را پیدا کنید و روی آن دابل کلیک کنید و در پنجره ای که ظاهر می شود مقدار 4 را به 100 تغییر دهید.
(این عمل ها بعث سریعتر شدن لود شدن صفحات میشود)

٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠

کارمند نمونه

دیشب به خواب دیدم ،گردیده ام نمونه// دربین کارمندان اندر ادارۀ خود
تشویق می نمودند ،کف می زدند مرتب//در آسمان بختم دیدم ستارۀ خود

آمد مدیرنزدیک ،با چهره ای گشاده// در دست او دو سکّه با یک سوییچ پیکان
من را به پیش خود خواند ،از بهر اخذ آنها // رفتم گرفتم هردو با دستهای لرزان

با حسرتی فراوان ،در من نظاره می شد// ازسوی هم قطاران حتی مدیر بنده
من غرق شادی و شور، اشک از دو دیده جاری// از اینکه گشته بودم در این میان برنده

از شدّت مسّرت، از خواب خوش پریدم// دیدم که ظهر نزدیک من توی رختخوابم
با سرعتی فراوان ،سوی اداره رفتم// در طول راه بودم دائم به فکر خوابم

وارد شدم اداره ،دیدم به روی میزم// بنهاده آبدارچی یک نامۀ از مدیرم
توبیخ نامه ای بود ،امضای او به زیرش// خواندم چو نامه برخاست صد آه از ضمیرم

تاخیرها و غیبت ،شد موجب نکوهش// رویای دیشب من گردید نقش بر آب
گفتم دوباره «جاوید» ، وارونه گشت خوابت// مانند دفعۀ پیش خیری ندیدی از خواب

٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠٠

ادامه مطلب

.

.

.

 هدیه تهرانی به دنبال جاسوس زندگی خصوصی اش


نمیتوان دلیل موضع گیری فاطمه کروبی در خصوص خبر احتمال حضور هدیه تهرانی در تلویزیون صبا را  به نداشتن وجاهت اخلاقی ، ربط داد زیرا چند ماه پیش از این به سوپر استار سینمای ایران جهت بازی در نقش دایه بنیانگذار کبیر انقلاب در فیلم      (فرزند صبح) افخمی ، مجوز داده بودند و کسی که چنین مجوزی می گیرد به طور حتم از سوی حاکمیت مورد تائید است .
هدیه تهرانی به تهران بازگشت
بامداد روز سه شنبه حاضران در مهرآباد متوجه حضور چهره ای آشنا در میان خود شدند و دیری نپایید که سیل خواستاران امضاء و عکس یادگاری به راه افتاد .
سوالاتی که از تهرانی می شد زیاد بود اما بخش ناراحت کننده ماجرا بود(خانم تهرانی)   این آقای نایجل بلاک چطور آدمی است ؟
راست است که میگویند طرف فیلمبردار ارباب حلقه ها بوده ؟
و هدیه تهرانی که در این سالها یاد گرفته تا در برابر شایعات و سماجت ها و پرسش ها سکوت اختیار کند لبخندی می زند که اگرچه تلخ است ولی زیرکانه ترین واکنش یک هنرمند می تواند باشد به کنش های غیر معقول و عاری از منطق .
او به شهر شایعات بازگشته . از صبح چهارشنبه به تلفن های زیادی پاسخ داده است همچنانکه خیلی ها نیز تنها توانستند با منشی تلفنی این سوپر استار حرف بزنند .
آشنایی با نایجل بلاک
اینکه هرگونه آشنایی باید ختم به ازدواج شود تصوری است غیرمنطقی و در واقع تعریفی است سنتی از ارتباط آدمها با یکدیگر لذا اگر دیدید که ماجرای درج شده در رسانه ها پیرامون وصلت فیلمبردار ارباب حلقه ها با هدیه تهرانی به سرانجام نرسید خیلی شگفت زده نشوید و بدانید که این دو در مقطعی برای همدیگر آشنایانی خوب بودند
اما خیلی ها می پرسند که هدیه و نایجل چگونه و کجا با یکدیگر آشنا شده اند ؟
ماجرا برمیگردد به پروژه بدون مرز که در کشورهایی نظیر روسیه،چین،کوبا،نیوزیلند . تانزانیا و ایران فیلمبرداری شده است .
بخش ششم این مجموعه اپیزودیک در ایران و با تهیه کنندگی شرکت PMC و به کارگردانی هومن اطیابی ساخته شد . بازیگردان و مشاور کارگردان نیز تهرانی بوده و به واسطه همین پروژه بود که او و بلاک همدیگر را دیدند .
به دنبال جاسوس
هدیه تهرانی آب میخورد بعضی ها خبرش را داشتند و این در حالی بود که او برای فرار از شایعات و حاشیه ها به انگلیس رفت .
سوال اینجاست که چه کسی خبر سفر به فرانسه و دیدار با نایجل بلاک را در اختیار مطبوعات گذاشته است ؟ شنیده ایم تهرانی به .......... مشکوک است وی در صدد است که در پایتخت سرزمین پدری اش جاسوس یا جاسوسان واقعی را کشف کند و بفهمد که اخبار خصوصی اش از چه مجرایی در اختیار رسانه ها قرار گرفته است .
حرف های خانم کروبی
لابد از ماجراهای مربوط به راه اندازی شبکه ماهواره ایی صبا اطلاع دارید . روزگاری شایعه شد که قرار است هدیه تهرانی مجری این شبکه باشد و اتفاقا همین خبر بود که باعث شد خیلی ها اخبار مربوط به زمان افتتاح شبکه را واو به واو دنبال کنند .
اما دیری نپایید که نه فقط افتتاح تلویزیون صبا از ابتدای ماه مهر به زمان نامعلومی موکول شد که فاطمه کروبی نیز در مصاحبه ایی گفت :‌ ما نمرده ایم که اجرای برنامه ها را به خانم تهرانی واگذار گنیم . این حرف که دلایلی را هم پشت خود داشت بدون جواب نماند و خیلی ها با لحن وادبیات خانم کروبی به مخالفت پرداختند و در صدد دفاع از هویت فرهنگی سوپر استار سینمای ایران برآمدند .
پذیرش این نکته که شاید تهرانی برای حضور در چنین تلویزیونی فاقد وجاهت اخلاقی باشد نیز غیر ممکن است . به خصوص که این بازیگر مجوز گرفت تا در فرزند صبح بهروز افخمی نقش دایه خضرت امام ره بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی را ایفا کند .
در خصوص ماجراهای تهرانی بد نیست بدانید که همه این کنش و واکنش ها در حالی اتفاق افتاده که حتی روح این بازیگر هم از وقوعشان بی اطلاع بوده است .
سفر به ایران
نایجل بلاک به ایران علاقه مند است . او درباره کشورمان میگوید : ایران بر خلاف تصویر سیاهی که در غرب از آن نشان داده میشود کشوری است زیبا با مردمان مهربان و صمیمی و خونگرم .
روزی که قرار شد پروژه بدون مرز را فیلمبرداری کنم از حضور در این سرزمین واهمه داشتم اما وقتی به ایران آمدم با کشوری وسیع روبرو شدم که طبیعتی زیبا و و متنوع داشت و مردمی با محبت و میهمان دوست و شهرهایی همچون اصفهان و شیراز وبابلسر نیز سفر کرده .
توقیف
تهرانی نرسیده با چند سناریوی پیشنهادی مواجه شده که سرگرم مطالعه آنهاست تا به بهترینشان پاسخ مثبت بدهد . او همچنین سرگرم پیگیری سرنوشت فیلم(یک بوس کوچولو) است که قرار بود همزمان با عید سعید فطر به نمایش درآید .
به نظر شما آیا این فیلم توقیف شده است ؟


( هادی اتابکی )

  
نویسنده : رامین چم ، هادی اتابکی ، حسین استوار ; ساعت ۱٢:۱٧ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢۳ فروردین ۱۳٩٠

پودر درزگير رادياتور ( آمريكائي )